Ve čtvrtek zavládnou na Moravě tropy, teploty tam vystoupají až na 33 stupňů Celsia. Naproti tomu v Čechách udeří silné bouřky s kroupami.

S varováním přišel Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí pro většinu krajů v Čechách vyjma Královéhradeckého, Pardubického a Vysočiny.

"Ve čtvrtek odpoledne a večer se v Čechách vyskytnou bouřky doprovázené ojediněle přívalovými srážkami s intenzitou kolem 30 milimetrů, kroupami a nárazy větru kolem 72 kilometrů v hodině," uvedli meteorologové. Případná výstraha pro další dny bude ještě upřesněna.

V Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji by se zase lidé měli připravit na příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Rtuť ve čtvrtek odpoledne vyšplhá na 29 až 33 stupňů Celsia.

V srpnu bude počasí jako na houpačce. Občas zaprší, občas vysvitne slunce - čtěte ZDE

Přední odpůrce teorií o globálním oteplování otočil. Za změny klimatu můžou lidé, říká - čtěte ZDE

Meteorologové zároveň upozorňují, aby lidé extrémní počasí nepodceňovali, tedy aby v horkách dostatečně pili a nepobývali dlouho na slunci a před bouřkou zajistili volně ležící předměty.

Varování se týká i lokálních povodní. Přívalové deště totiž mohou rozvodnit jindy suchá koryta řek a zatopit třeba sklepy.

Související