Čtyřiadvacet lidí, které soudy za jejich prohřešky poslaly do domácího vězení, přestane mít od pondělí obavy, zda uslyší zvonek jejich probačního úředníka. To, že jsou v určený čas doma, totiž bude hlídat elektronika.

Česko po mnohaleté diskuzi zavádí takzvaný systém elektronického monitorování odsouzených. Čtyřměsíční experiment má ve své režii Probační a mediační služba.

"Překvapilo nás, že poptávka byla větší než počet náramků a zařízení, které jsme mohli mezi klienty odsouzené k domácímu vězení dát," řekl serveru IHNED.cz ředitel Probační a mediační služby (PMS) Pavel Štern.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.