Mladí policisté, osmadvacetiletý Tomáš Rybka a třiadvacetiletý Jiří Šafka, zachránili v polovině června dva lidi z hořícího statku v Jinočanech u Prahy.

Ve středu jim policejní prezident Petr Lessy předal výjimečné vyznamenání, medaile za statečnost.

"Toto jsou přesně ty chvíle, při kterých jsem já jako policejní prezident nesmírně hrdý na práci, kterou tady odvádíte," řekl při této příležitosti Petr Lessy.

Když v onu červnovou noc přijeli oba policisté na místo, spatřili v prvním patře hořícího domu dva invalidní bratry. Nebyli zranění, ale nemohli kvůli plamenům sami sejít dolů. Policisté je oba nasměrovali do zadní části budovy, kde prvnímu z nich pomohli po žebříku dolů. Mezitím dorazili na místo hasiči, kteří pomohli s vyproštěním druhého, méně pohyblivého bratra.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.