Středočeská opoziční ODS vyzvala sociálnědemokratické vedení kraje, aby zbavila starostu Cerhenic a krajského zastupitele za ČSSD Marka Semeráda funkce středočeského zástupce v Bruselu.

Podle Tomáše Havlíčka z ODS neodpovídá Semerádův měsíční plat 90 tisíc korun práci, kterou Semerád odvádí.

Semerád, kterému lukrativní práci v belgické metropoli zařídil přítel a bývalý středočeský hejtman David Rath, se však brání a z místa odmítá odejít.

To je pro kraj problém, protože šikovně sepsanou smlouvu, platnou do konce roku 2013, prakticky nelze vypovědět a kraj by se se Semerádem musel na předčasném ukončení pouze dohodnout.

Co říkáte na výzvu ODS, která po kraji požaduje, aby vás zbavil funkce středočeské zástupce v Bruselu?

Já si především myslím, že ODS zahájila předvolební kampaň před podzimními krajskými volbami. Je to oblíbený kolorit a nechává mě to úplně chladným. Je úsměvné, že teď křičí pan Havlíček, který je protekčně zaměstnaný státní úředník na Povodí Vltavy a bývalý manažer společnosti Silnice Čáslav, která dostávala za éry ODS od kraje bohaté zakázky. Takže od něj to opravdu sedí. Já teď mohu křičet, ať kontrolní výbor prověří zakázky, které od středočeské Správy a údržby silnic dostaly Silnice Čáslav v době, kdy on byl manažerem. Jde vysloveně o politický boj.

A odstoupíte tedy?

Není důvod. Nikdo, ani hejtmanka Moravčíková, mi ještě neřekl, co tam dělám špatně.

A co tam děláte dobře?

Všechno. Ostatně jako všude.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.