Žalobkyně Městského státního zastupitelství v Praze Dagmar Máchová, která dohlíží na vyšetřování kauzy předraženého projektu pražské Opencard, odmítá, že na začátku případu došlo k průtahům, které umožnily zničit klíčové dokumenty na pražském magistrátu za vlády Pavla Béma.

Máchová se tak ohradila proti slovům šéfa protikorupční policie Tomáše Martince, který se o zdržování vyšetřování zmínil v rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny. "Vyšetřování bylo zdržováno patnáct dní a mezitím na magistrátu skartovali důležité materiály," řekl pro HN Martinec.

Státní zástupkyně ale tvrdí, že Martinec jen znejistil veřejnost "výroky o průtazích ve vyšetřování, o zničení důležitých důkazů na počátku prověřování a o okruhu osob, které měly být dle jeho poznatků trestně stíhány".

Ředitel protikorupční policie totiž zároveň řekl, že policie sice v kauze Opencard stíhá více než deset osob, ale "jen o řadové úředníky".

"Z toho co vím, mělo stíhání mířit výš," dodal Martinec.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.