Česko spustilo začátkem července digitální revoluci - obří databázi údajů o svých obyvatelích, která má ulevit úředníkům a také zajistit, aby lidé nemuseli úřady obíhat jednotlivě jako dosud. Jenže ani měsíc po startu systém takzvaných základních registrů za 2,5 miliardy korun nefunguje tak, jak by měl.

Lidé na přepážkách sice zdržení v řádu minut takřka nepoznají, zato úředníci s novinkou ještě nemohou naplno počítat.

Stále totiž nemají kompletní přístup ke všem údajům z centrálního systému a při vyřizování žádosti o nové občanské průkazy či o zápis do matriky tak úředníci musí provizorně využívat náhradní řešení: přístup přes datové schránky nebo přes službu CzechPoint.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.