Když v úterý kriminalisté z protikorupční policie navrhli podat obžalobu čtyř přerovských radních a dvou úředníků magistrátu, netušili, jak rychle státní zástupkyně smete jejich návrh ze stolu.

V pátek olomoucká žalobkyně Marie Kodytková rozhodla, že primátor a senátor ČSSD Jiří Lajtoch, ani další tři radní a dva úředníci nic špatného nespáchali a trestní stíhání zastavila.

Protikorupční policie se přitom domnívala, že šestice obviněných porušila zákon při zadávání veřejných zakázek a zneužila své pravomoci. Konkrétně šlo o výstavbu domova důchodců a rekonstrukci zimního stadionu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.