V kauze Opencard, systému elektronického jízdného v Praze, jde o stamiliony korun, které zbytečně utratil magistrát a bezpracně vydělaly neznámé firmy s anonymními vlastníky.

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec obvinil své předchůdce, že vyšetřování případu záměrně zdržovali. Jeho slova teď potvrzuje i Zdeněk Ondráček, bývalý kriminalista, který byl v roce 2010 u začátku vyšetřování. 

Podle něj vyšetřování provázely nestandardní zásahy někdejšího vedení protikorupční policie jako například bezdůvodně odložená prohlídka v budově magistrátu, v rámcí níž plánovali vyšetřovatelé zadržet důležité dokumenty.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.