Když v roce 2003 přišel nynější poslanec a vlivný člen ODS Marek Šnajdr do české pobočky amerického farmaceutického gigantu Pfizer, dostal na starost mimo jiné vnější vztahy firmy, ceny jejích výrobků a také úhrady - tedy peníze, které za tyto přípravky vyplácí stát.

A firmě se na českém trhu rázem začalo dařit. Své tržby meziročně zvedla i o 63 procent.

Po devíti letech však přišel s touto minulostí problém: američtí vyšetřovatelé z Komise pro cenné papíry (SEC) přišli na to, že v letech 2003 a 2004 Pfizer v Česku ve velkém podplácel lékaře státních nemocnic i úředníky. Platil jim výlety po celém světě a v účetnictví je skrýval za různá školení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.