Vlivný pražský podnikatel a přítel exprimátora Béma Roman Janoušek nabídl ženě, kterou v opilosti srazil svým vozem, odškodnění ve výši několika set tisíc korun.

Částka tak podle České televize výrazně převyšuje bolestné, jež stanovili znalci. "Nabídli jsme několikanásobek sumy s tím, že jsme současně zaslali i návrh dohody o odškodnění," uvedl advokát Vít Široký. Původní informaci, že by mělo jít trojnásobek bolestného, zatím nepotvrdil.

Sražená Vietnamka si z nehody odnesla výron do mozku a zlomeniny žeber a kotníku.

Výše odškodnění ale nebude mít vliv na kvalifikaci trestného činu, tedy úmyslného ublížení na zdraví, za nějž lobbistovi hrozí desetiletý trest vězení. Může pouze hrát roli u soudu jako polehčující okolnost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.