Detektivové protikorupční policie se domnívají, že mají dostatek důkazů proti bývalému šéfovi odboru informatiky pražského magistrátu Ivanu Seyčkovi a dalším čtyřem úředníkům, které už dříve obvinili kvůli nevýhodným smlouvám při zajišťování projektu Opencard.

Ve středu se proto policisté obrátili na státní zastupitelství a navrhli sepsat obžalobu. Pokud jim žalobce vyhoví, půjde případ k soudu.

"Protikorupční policie předala Městskému státnímu zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby pěti osob, které navrhuje obžalovat ze spáchání trestných činů porušování závazných pravidel hospodářského styku a porušování povinnosti při správě cizího majetku," uvedla mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.