Mezi malými a středními podnikateli je tradičně největší zájem o provozní financování. Řízení hotovostních toků je silně závislé mj. na postavení vůči dodavatelům a odběratelům. Z principu je zřejmé, že vyjednávací pozice malého subjektu není tak silná jako velkého. Malý odběratel si jen málokdy dokáže vyjednat slevu nebo platební podmínky jako velký.

Pokud chce získat a udržet si zakázku, musí menší nebo začínající podnikatel často v dodavatelském postavení strpět vynucený obchodní úvěr. V této souvislosti bývají často uváděni dodavatelé do velkých obchodních řetězců. Dodavatel musí profinancovat výrobu a finančně vykrýt období mezi dodávkou a inkasem pohledávky. K tomu slouží právě provozní financování, tj. kontokorentní úvěry, kreditní karty.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.