V nejistých dobách je pro firmu daleko výhodnější pořizovat vybavení pro zajištění hlavního byznysu na leasing. Firmy dnes tímto způsobem zcela běžně nakupují osobní a užitková vozidla, stroje či zařízení. V některých oblastech jako třeba ve vybavení IT technikou však mají stále zásadní rezervy.

Dvacet miliard na auta

Podle statistik České finanční a leasingové asociace se v loňském roce uzavřely leasingové smlouvy movitých věcí v celkové hodnotě přes 46 miliard korun.

Přitom těsně nad 58 % z tohoto objemu činily leasingové smlouvy na osobní, užitkové a nákladní automobily včetně přívěsů a návěsů, plus autobusy a trolejbusy. Pokud bychom ještě připočítali leasing lodí, letadel, vagónů a lokomotiv, tak můžeme říct, že 64 % leasingových smluv bylo uzavřeno k rozšíření dopravního parku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.