Před dvěma roky Daniel Hůle z humanitární organizace Člověk v tísni v televizi kritizoval poslankyni za ODS Ivanu Řápkovou, jak jako chomutovská primátorka tvrdě zasahovala proti dlužníkům. Teď má případ soudní dohru, protože Řápková požaduje omluvu.

Řápková je známá svojí poměrně radikální sociální politikou. Nechala například zabavovat sociální dávky lidem, kteří se vyhýbali splácení dluhů v Chomutově.

Soud později její způsob vymáhání zrušil a označil ho za protiprávní. Exekutoři tak museli své služby naúčtovat městu - šlo o osm milionů.

A to Hůle v televizi veřejně kritizoval. V té chvíli ale nevěděl, že se Řápková domluvila s exekutory, že jim zaplatí jen 800 tisíc.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.