Na asi půl hodiny vypadly v pátek odpoledne tisíce platebních terminálů České spořitelny po celé zemi. Ve stejnou dobu nefungovaly ani bankomaty.

Terminály pro platbu kartou například neběžely v celé síti prodejen společnosti Billa. "Výpadek byl dočasný ze strany České spořitelny, lidé museli platit hotově a stravenkami," řekla IHNED.cz mediální zástupkyně Billy Gabriela Bechynská.

Informaci Česká spořitelna potvrdila až po odstranění rozsáhlého problému. S mluvčí Helenou Matusznou, která o výpadku nevěděla, se při opakovaném volání již nebylo možné spojit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.