Chovat krokodýly na maso může v Česku jen blázen, prohlašuje ředitel společnosti Agro Jevišovice Antonín Kyjovský. Jenže když firma z impéria Agrofert Andreje Babiše před rokem koupila krachující družstvo na Znojemsku, "zdědila" s ním i více než dvě stovky těchto predátorů.

Udržování chovu firmu Agro Jevišovice finančně vysává, takže řešením je zvířata porazit a maso prodat. A pár si jich nechat jako atrakci pro turisty.

Zpráva, že jevišovické družstvo má první krokodýlí jatka v Evropě, do světa poletí zřejmě už v listopadu.

Na cestě k nim dosud stála evropská legislativa, ta ale teď porážku krokodýlů v Česku umožní. Ministerstvo zemědělství na jaře odeslalo potřebnou vyhlášku do Bruselu, Evropská unie ji sice před pár týdny vrátila zpět, ale jen s drobnou připomínkou.

"Výtku ohledně označování masa opravíme. Vyhláška je jinak v pořádku a počítáme, že na podzim začne po schválení platit," říká mluvčí ministerstva zemědělství Jan Žáček.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.