Martin utírá nádobí po obědě, kolem něj pobíhá fena Barča a tlumeně hraje televize. Klasické odpoledne v rodinném domku, chce se říct. Pětadvacetiletý Martin je ale těžký autista a je to pro něj úplně nová situace.

Většina zdravotnických zařízení nechce lidi s těžkým stupněm tohoto mentálního onemocnění vůbec přijímat, ale na Martina se nakonec usmálo štěstí. Ředitelka krajského ústavu Barevné domky na Trutnovsku Lenka Škarková totiž vloni v říjnu udělala v Česku velmi unikátní krok - poskytla dvěma těžkým autistům, které jinde odmítali, co nejvíc samostatnosti. Tedy vlastní dům, ve kterém má Martin i jeho patnáctiletý spolubydlící Jan vlastní patro a kde o svém času rozhodují co nejvíce sami.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.