Tam, kde se dnes ve městečku Klimkovice u Ostravy rozkládá opuštěný areál bývalého učiliště, vyroste úplně nový domov důchodců.

A to hlavně díky velkorysému příspěvku společnosti Net and Games, kterou živí kasina, poker a sázení přes internet. Na tenhle projekt věnovala téměř 40 milionů - z balíku peněz, které musí všechny hazardní firmy povinně posílat na veřejně prospěšné účely.

Jenže právě veřejná dobročinnost se tady přetahuje se zastřeným byznysem. Seniorské bydlení totiž bude provozovat společnost, jejíž vlastníci se skrývají za firmu registrovanou na Kypru. A ve vedení se objevují lidé spjatí právě s hazardní firmou Net and Games.

To svádí k podezření, že hazard takhle pomocí peněz na nezištnou charitu skrytě financuje své podnikání. Navíc když už loni HN popsaly podobný případ, kdy se osoby a obsazení lišily jen nepatrně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.