Americký šéf české pobočky Tatra Ronald Adams, který byl v pondělí obviněn z podplácení, bude stíhaný na svobodě. Brněnský soud tak nevyhověl návrhu policie a státního zástupce.

Adams byl přitom až dosud jedním ze svědků kauzy údajné korupce při nákupu armádních nákladních vozidel Tatra, kteří označovali jako jednoho z hlavních organizátorů korupce bývalého vicepremiéra a exministra obrany Martina Bartáka.

Teď se ale situace otočila a právě Barták, kterého už policie obvinila, a stíhá ho na svobodě, v rámci své obhajoby prý do protokolu detektivům nadiktoval, že ho Adams chtěl uplatit.

"Jsem šokován z toho, co se stalo. Nijak to nezmění mou výpověď jakožto svědka. Budu nadále vypovídat to, co jsem už řekl," prohlásil Adams po propuštění z cely předběžného zadržení. Jeho advokáti tvrdí, že soud našel ve spise procesní chyby a k vazbě vůbec nebyl důvod.

"Soud konstatoval, že nelze dovozovat, že hrozí přísný trest, a že by klient někoho ovlivňoval. Klient je poctivý občan, který se nedopustil trestného činu," dodal Adamsův advokát Jiří Matiaševič.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.