Tehdejší náměstek Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a bývalý člen ČSSD Michal Hala byl ve vazbě od prosince. Spolu s ním protikorupční policie zatkla také exředitele Petra Laušmana, bývalého právníka podniku Roberta Wolfa a podnikatele Jiřího Neužila.

Podle policie měli soukromé firmě za úplatek zařídit výhodný pronájem odpočívadel na dálnicích D5 a D47. Ta je pak s výdělkem pronajímala dalším společnostem, především na stavbu benzinek. Stát tím přišel o stovky milionů korun.

„Kdyby stát pronajímal tyto pozemky přímo, mohl získat až 264 milionů navíc,“ popsal mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.