V chemičce Synthesia, která se nachází v Pardubicích-Semtíně, vybuchl hodinu po poledni zásobník, do kterého se ukládá kyselina. Do ovzduší unikly nitrózní plyny, které jsou jedovaté a poškozují zdraví člověka.

"Hasiči na místě ochlazovali zásobníky a výpary skrápěli vodní mlhou," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Ze záchytné jímky odčerpali kyselinu dusičnou a z poškozeného zásobníku byl obsah také přečerpán. Zásah hasičů na místě skončil kolem 19. hodiny.

Oranžový mrak s plyny se krátce po nehodě usadil nad Pardubicemi a Rosicemi. Poté se začal přesouvat nad okolní obce a rozpustil se ve velké výšce. Případ prověřuje Česká inspekce životního prostředí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.