Pražský dopravní podnik platil v době, kdy jej vedl Martin Dvořák, desítky milionů korun za externí právníky. Konkrétně za služby dnes už bývalé kanceláře Šachta a partneři, kteří v letech 2007 až 2010 inkasovali 160 milionů korun.

Suma vyšla najevo z právní analýzy, kterou pro primátora Bohuslava Svobodu zpracovali advokáti blízcí protikorupční organizaci Transparency International. Podle nedávno odvolaného ředitele Vladimíra Liche přitom podnik nikdy nevypsal na právní služby soutěž.

"Právní služby nebyly nikdy součástí žádné veřejné zakázky, limit na ni přitom je objem plnění deset milionů korun ročně. To znamená, že veškeré právní služby byly poskytovány dopravnímu podniku v rozporu se zákonem," řekl HN Lich.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.