Strážníci mají od poloviny příštího roku získat více pravomocí. Vláda ve středu schválila novelu zákona o obecní policii. Nově by se tak do sboru neměli dostat členové radikálních hnutí, strážník by mohl vstoupit do restaurace i po zavíračce a také dát dýchnout mladistvému.

Strážníci získají mnoho pravomocí, která měla doposud jen státní policie. Server IHNED.cz přináší 5 novinek, které mají začít platit od 1. července 2013.

Botičky

Pokud nyní dostanete na auto botičku, smí ji strážník sundat jen v přítomnosti osoby, která s vozidlem přijela. Nově strážník odblokuje kolo i v případě, že přijde příbuzný či blízká osoba řidiče.

"Strážník se zaručuje, že nebude bezdůvodně zdržovat zamčení vozidla. Novela prospěje oběma stranám. Když to řeknu zle: Návrh vznikl proto, aby strážníci nebyli za blbce a zároveň aby nebyli šikanováni řidiči," vysvětlil Ludvík Klema, který je pověřený řízením městské policie v Praze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.