Právníkům poslance Davida Ratha se nelíbí způsob, kterým soud v pondělí rozhodl o výši čtrnáctimilionové kauce, která by se mohla stát Rathovou vstupenkou z litoměřické vazby.

"Soud nerozhodoval standardně," řekl v České televizi advokát Adam Černý. Dodal, že on i jeho kolega Roman Jelínek uspořádají ve čtvrtek tiskovou konferenci, kde oznámí, jak budou dál postupovat. Chtějí tak splnit pondělní slib, že si od rozhodnutí soudu vezmou tři dny na rozmyšlenou.

Už v pondělí ale avizovali, že 14 milionů korun se podle všeho nepodaří sehnat. A jasno nevnesla ani konzultace se samotným Rathem. "Situaci jsme s klientem probírali, nepřijali jsme ale žádné stanovisko," řekl Černý serveru IHNED.cz v úterý. "David Rath je bezradný. Vůbec neví, co si s tím počít," dodal.

Ještě před soudním rozhodnutím nabídli po půl milionu Rathův otec Ratmír a matka jednoho ze synů Renata Horká. To ale soudu nestačí.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?