Právníkům poslance Davida Ratha se nelíbí způsob, kterým soud v pondělí rozhodl o výši čtrnáctimilionové kauce, která by se mohla stát Rathovou vstupenkou z litoměřické vazby.

"Soud nerozhodoval standardně," řekl v České televizi advokát Adam Černý. Dodal, že on i jeho kolega Roman Jelínek uspořádají ve čtvrtek tiskovou konferenci, kde oznámí, jak budou dál postupovat. Chtějí tak splnit pondělní slib, že si od rozhodnutí soudu vezmou tři dny na rozmyšlenou.

Už v pondělí ale avizovali, že 14 milionů korun se podle všeho nepodaří sehnat. A jasno nevnesla ani konzultace se samotným Rathem. "Situaci jsme s klientem probírali, nepřijali jsme ale žádné stanovisko," řekl Černý serveru IHNED.cz v úterý. "David Rath je bezradný. Vůbec neví, co si s tím počít," dodal.

Ještě před soudním rozhodnutím nabídli po půl milionu Rathův otec Ratmír a matka jednoho ze synů Renata Horká. To ale soudu nestačí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.