Klíčové dokumenty, které v kauze CAS podepsala bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová, vznikly podle týdeníku Ekonom v kanceláři Martina Bartáka. Vlivná šedá eminence dosud zdůrazňovala, že se v kauze příliš neangažovala.

Je to první jasný důkaz o roli, kterou při nákupu dopravních letadel CASA sehrál někdejší nejvlivnější muž ministerstva obrany Martin Barták. Bývalý první náměstek až dosud tvrdil, že jeho angažmá nebylo nikterak významné.

Ministerstvo obrany však nyní oficiálně potvrdilo, že právě v jeho kanceláři vznikly klíčové dokumenty, které ministryně Vlasta Parkanová předložila na jednání vlády, kde se o několikamiliardové zakázce rozhodovalo.

Problémem přitom je, že tyto původně utajené dokumenty obsahovaly neúplné a zavádějící informace. Částečně se tím potvrdilo podezření, že ministerstvo obrany v éře Topolánkovy vlády chtělo za každou cenou nakoupit právě španělská letadla CASA bez ohledu na to, zda to bude výhodné pro stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.