Snaha ušetřit čas i peníze a pořídit léčivé přípravky, které se vydávají jen na lékařský předpis, bez receptu se nemusí vyplatit. Anabolika, léky na hubnutí i na podporu erekce, ale i antiastmatika nebo antiepileptika nabízené na internetu jsou totiž často padělané.

"Takové přípravky účinnou látku buď vůbec neobsahují, nebo ji obsahují v nesprávném množství. Kromě toho v nich bývá spousta příměsí, které nemají v léčivech co dělat, přípravek tak není ani účinný, ani bezpečný a představuje obrovské riziko pro zdraví," vysvětlila Lucie Šustková ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Nejčastěji se podle ní padělají léky na předpis.

"Pro lidi, kteří je vyhledávají, je kouzlo v tom, že nemusí navštívit lékaře," domnívá se Šustková. "Na první pohled se může také zdát, že jsou přípravky v internetových nabídkách cenově výhodnější. To je ale zrádné právě v tom, že jde ve většině případů o padělek."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.