Občanské sdružení Mekus by mělo být jedním z hlavních hráčů českého sportu. Alespoň podle toho, že za poslední čtyři roky dostalo právě na sport od hazardních a loterijních společností 236 milionů korun, tedy v českém prostředí obrovské peníze.

Jenže tomu tak není. Mekus totiž ve sportu znají jen ti, kteří mají úzké vazby na prezidenta sdružení Jana Kolaříka a dostávají od spolku peníze.

"Víme jen, že formálně vykonávají činnost. Pokud ale disponují tak velkými finančními prostředky, jak říkáte, tak bychom o nich museli vědět a jejich činnost ze sportovního prostředí znát. Tak to ale není. Působí na mě spíše jako účelově založené sdružení,“ říká o Mekusu místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.