Poslanci a bývalému hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi soud vyměřil v pondělí kauci ve výši 14 milionů. Jedinou reálnou možnost, jak peníze na kauci sehnat, představoval podnikatel Karel Janeček, zakladatel protikorupčního fondu.

Janeček si na rozmyšlenou vzal dva dny a definitivní slovo v jeho rozhodování měla schůzka mezi ním a vazebně vězněným poslancem. Každý si ale její průběh pamatuje jinak.

"Chtěl jsem zjistit, jak pan Rath hodnotí své působení, když je teď ve věznici. Jestli se zamýšlí nad tím, co se stalo, jak vidí celou situaci. Zajímalo mě to z hlediska psychologického. Jak člověk, který dělal takové činy, nad nimi přemýšlí," popsal pro IHNED.cz Janeček téma svého hovoru s Rathem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.