Činnost Finančního analytického útvaru ministerstva financí by měl kontrolovat zvláštní parlamentní orgán podobný těm, které dohlíží na BIS či Národní bezpečnostní úřad. Vyplývá to z návrhu ministra Miroslava Kalouska (TOP 09).

Útvar by poslancům pravidelně dodával zprávu o svých výsledcích a na vyžádání by musel i uvést detaily o ukončených šetřeních. Plán ještě musí schválit kabinet Petra Nečase (ODS). Informaci přinesl deník Právo.

"Řeči o tom, že je útvar používán proti politické konkurenci, jsou samozřejmě nesmysl, ve skutečnosti to ani nejde. Jediné, jak o tom ujistit, je právě navrhovaná změna včetně zřízení nebo určení parlamentního orgánu pro dohled," řekl deníku Kalousek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.