Finančník a miliardář Petr Kellner se zbavuje akcií v italské pojišťovací skupině Generali.

Na konci minulého týdne, mezi 23. a 24. srpnem, prodal podle informace webu Fox Business balík akcií v hodnotě okolo 16,7 milionu eur, což činí asi 417,5 milionu korun. Kellner se tak "zbavil" 1,5 milionu akcií společnosti.

Celkový Kellnerův podíl v Generali se tím v současné době pohybuje podle údajů Fox Business nad hranicí jednoho procenta.

Kellnerova skupina PPF prodávala akcie v Generali už v závěru loňského roku. Od listopadu do konce roku prodal Kellner zhruba 41 procent z podílu, který si v Generali koupil na jaře 2010.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru