Martin Knetig byl opětovně zproštěn obžaloby, že v roce 2010 údajně požadoval po pracovníkovi banky úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání volných peněz Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

Podle tajných nahrávek, které pořídil odvolaný šéf fondu Libor Michálek, se Knetig snažil, aby svěřil zakázku na výběr banky zvolenému finančnímu poradci.

"Tajné nahrávky nejsou podle rozhodnutí Ústavního soudu důkaz," poznamenal během dvouhodinového hlavního líčení Obvodní soud pro Prahu 1, který verdikt vyhlásil už třikrát. V obou předcházejících případech mu jej městský soud vrátil.

Ani tentokrát případ nekončí, státní zástupce se proti rozsudku přímo na místě odvolal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.