Policejní prezident Petr Lessy čelí obvinění inspekce bezpečnostních sborů ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Krátce po oznámení o zahájení vyšetřování obdržel od ministra vnitra Jana Kubiceho rozhodnutí o okamžitém ukončení služebního poměru.

"Dnešního dne (ve středu) byl pracovníky Generální inspekce bezpečnostních sborů obviněn z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu pomluva policejní prezident Petr Lessy. V současné době jsou vyšetřovatelem generální inspekce prováděny procesní úkony," oznámila tisková mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Sandorová dále uvedla, že právo na poskytování informací si vyhradil žalobce Městského státního zastupitelství v Praze. Ministr vnitra Kubice svolal mimořádnou tiskovou konferenci na 13:00.

Vyšetřování Lessyho potvrdila mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Podle ní se žalobce ztotožnil s názorem inspekce. "Jeho jednání spočívá v předání úřední písemnost, kterou získal v souvislosti s výkonem své funkce a poskytnutí dalších souvisejících a zjevně nepravdivých informací tisku, v úmyslu poškodit jiné vysoké policejní funkcionáře," řekla serveru IHNED.cz mluvčí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.