Policejního prezidenta Petra Lessyho odvolal ministr vnitra kvůli obvinění, že pomluvil náměstka policejní správy Zlínského kraje Jaroslava Vaňka a že zveřejnil anonymní udání, které se tohoto důstojníka rovněž týkalo.

Před rokem Lessy v deníku Právo prohlásil, že Vaněk v době, kdy velel policii v Brně, čelil řadě udání na policejní inspekci. Podle odvolaného šéfa policie se ale nikdy nevyšetřovala, protože za nimi zahlazoval stopy šéf tamní policejní inspekce Rudolf Setvák.

Setvákovo jméno přitom figuruje ještě v jiné kauze, měl spolupracovat s gangem lidí převážně z brněnské hospodářské kriminálky, kteří v čele s Michalem Toflem vydírali podnikatele vymyšlenými přečiny. Za ukončení vyšetřování pak požadovali tučné úplatky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.