Nový policejní prezident Martin Červíček přesvědčil ve čtvrtek odborové předáky natolik, že zrušili původně plánovaný protest proti odvolání jeho předchůdce Petra Lessyho i proti škrtům v policejním rozpočtu.

Co na setkání zaznělo? "Vedení policie chce s krajskými řediteli co nejdříve sestavit organizační strukturu tak, aby se další škrty míst na ředitelství netýkaly výkonu služby, jak bylo dosud pravidlem, ale managementu," říká šéf Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek. To se podle něj mělo stát už před rokem.

Policie navíc v příštím roce dostane 700 milionů korun.

"Na naší schůzce pan Červíček nebouchal do stolu sedmi sty tisíci, ale informoval nás o uvolnění 700 milionů do rozpočtu policie na rok 2013 na provozní výdaje. O této věci bylo rozhodnuto již v předchozí době a tato informace padla na poradě ministra vnitra v minulém týdnu, tedy ještě za předchozího vedení policie," říká v on-line rozhovoru se čtenáři odborový předák. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.