Kvůli chybě lékařů vykrvácela před šesti lety pár hodin po porodu žena v třebíčské nemocnici. Brněnský krajský soud ve čtvrtek přiznal rodině rekordní odškodné, a to tři a půl milionu korun.

Bude se vaše nemocnice odvolávat proti odškodnění?

Zatím to není rozhodnuto, protože nemáme rozsudek v ruce. Ale pokud tam budou jednoznačné záležitosti, které nelze zpochybnit, tak se odvolávat nebudeme.

Odkud peníze na odškodné půjdou? Má tyto peníze nemocnice k dispozici?

My máme naplánováno vyrovnané hospodaření, takže tu částku v tuto chvíli v rozpočtu nemáme. Ale jsme pojištění na odpovědnost za škodu, takže spolupracujeme v tuto chvíli s pojišťovnou a uvidíme, jak to ve výsledku bude.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.