Tak bleskový a tvrdý pád tu ještě žádný policejní prezident nezažil. Během hodiny přišel Petr Lessy doslova o vše: po obvinění Generální inspekce bezpečnostních sborů, že se pokusil zdiskreditovat jiného vysoce postaveného policistu, ho ministr vnitra Kubice okamžitě odvolal z funkce a vyhozením od policie ho navíc zbavil i možnosti pobírat doživotně vysokou výsluhovou rentu.

Vzhledem k tomu, že inspekce ve stejném případu Lessyho možnou manipulaci už jednou prověřovala a odložila, protože Lessymu neprokázala žádné provinění, vzbuzuje její současný postup řadu otazníků. Především proto, že opětovné oživení případu přišlo jen krátce poté, co se Lessy postavil tvrdému ataku vládních politiků na nezávislé vyšetřování kauz spojených s jejich představiteli. Opozice proto Lessyho pád už označila za „puč“ s cílem zbavit se nepohodlného šéfa policie. Otázkou je, zda je takové konspirativní spiknutí moci ve zdejších podmínkách možné. A jestli ano, jak by probíhalo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.