Stará lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku v neděli jede naposled. Stavbaři již pracují na nové lanovce, která by se měla rozjet na jaře 2014. Do té doby se lidé dostanou na Sněžku jen pěšky. Provoz spodního úseku staré lanovky z Pece do mezistanice na Růžové hoře skončí v neděli v 19:00, horní úsek nejezdí již od května.

Lanovkáři na neděli žádné zvláštní rozloučení s lanovkou, která se poprvé rozjela v roce 1949, neplánují. Provoz bude podle pravidelného jízdního řádu od 08:00 do 19:00, uvedl náčelník lanovky Jiří Martinec. Po vystoupení z lanovky na Růžové hoře turisty čeká zhruba 2,5 kilometru chůze až na Sněžku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.