Očekávám, že se ministr financí Kalousek pokusí hledat shodu s názory řady politiků ODS, tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz poslanec Boris Šťastný.

Po spekulacích, jestli i vy se připojíte k šestici rebelujících poslanců ODS, jste ve středu nakonec pro daňový balíček hlasoval. Znamená to tedy, že s ním souhlasíte a vládu podporujete?

Neřekl jsem nikdy křivého slova proti této vládě a samozřejmě jako vládní poslanec tuto vládu plně podporuji. Návrh jsem dlouhodobě kritizoval a s mnoha jeho body vnitřně nemohu souhlasit. Ve středu jsem jej svým hlasem podpořil pouze proto, že respektuji většinové rozhodnutí strany.

Premiér Nečas hned po hlasování oznámil, že je ochoten jednat o změnách. Začala už tato jednání?

Především to musí být ministr financí Miroslav Kalousek jako předkladatel tohoto návrhu, od kterého očekávám, že se pokusí hledat shodu s názory řady politiků ODS. Očekávám, že k dohodě musí dojít na platformě všech tří politických stran a věřím, že tentokrát, když projednáváme balíček od samého začátku, se nám podaří najít shodu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.