Měl být tím, kdo zachrání vládu Petra Nečase. I když jeho mateřská strana Věci veřejné přestoupila v dubnu na druhou stranu bariéry, z koalice do opozice, a částečně se rozpoltila, Milan Šťovíček zůstal ve VV i "v koalici".

Vicepremiérce a bývalé místopředsedkyni VV Karolíně Peake (nyní LIDEM) i premiéru Nečasovi  (ODS) slíbil, že se mohou spolehnout na jeho ano církevním restitucím a reformním balíčkům.

V úterý, na jednání sněmovny, která měla na stole zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a zvyšování DPH vrácené ze Senátu, měl svůj slib splnit.

Milan Šťovíček měl být 101 poslancem, který zvedne ruku pro oba zákony.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.