O majetkovém vyrovnání mezi českým státem a církvemi se hovoří už více než dvacet let. Vláda projednávání nejnovějšího zákona o církevních institucích v uplynulém týdnu znovu odložila o několik týdnů až měsíců.

Představitelé samotných církví nevědí, co bude dál. "Nezbývá nám než pozorně sledovat politické dění. Věříme, že dojde k rozumnému kompromisu," řekl pro IHNED.cz generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub.

Projděte si pro připomenutí přehled 7 nejvýstižnějších článků uveřejněných v tomto roce na webu IHNED.cz a zkuste si udělat test o faktech spojených s aktuální verzí zákona o majetkovém vyrovnání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.