Bývalý policejní prezident Petr Lessy se nechce smířit se svým vyhazovem od policie a přešel do protiútoku. Prostřednictvím svého advokáta Václava Lásky podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Kubiceho.

Podle Lásky Kubice překročil svou pravomoc, když Lessyho minulý týden bleskově odvolal z funkce policejního šéfa a navíc ho k tomu ještě svlékl z uniformy bez nároku na výsluhovou rentu.

"Ministr má ze zákona povinnost, než takové rozhodnutí učiní, provést vlastní šetření, zda tam důvody k propuštění jsou. K tomu nebyl žádný prostor," řekl Láska serveru Aktuálně.cz, který o advokátově kroku informoval jako první.

Mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák ale tvrdí, že všechny ministrovy kroky byly v pořádku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.