"Mám poslední dobou špatný pocit z toho, že premiér připouští stále více a více prosazování 'antiprogramu' ODS. (...) Lidičky z ODS, nenechejme si oprávněně vyčítat, že jsme přestali být věrni vlastním proklamacím, díky kterým jsme byli zvoleni!" napsal v neděli 2. září, tedy dva dny před očekávaným projednáváním zákona o zvýšení DPH, Tomáš Úlehla na svém facebookovém profilu.

Úlehla byl jedním z prvních občanských demokratů, kteří se zvýšení DPH a dalších daní nakonec ve Sněmovně postavili. Spolu s ním nakonec řekli NE i další poslanci ODS - Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Ivan Fuksa, Radim Fiala a Jan Florián.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.