Ve své pravidelné nedělní glose na Radiožurnálu se kardinál Duka vyjádřil k přiměřenosti trestu pro členky feministicko-punkové skupiny Pussy Riot a ke zjednodušování pohledu ze strany médií.

Podle Duky totiž média nahlíží na celou událost jen z jedné strany a nezasazují ji do celého kontextu, ve kterém se ctí city a tradice druhých lidí.

Zatímco podle skupiny šlo o "punkovou modlitbu" kritizující propojení pravoslavného kléru v Rusku s tajným službami a ruskou politikou, zejména prezidentem Putinem, tak podle Duky jejich "modlitba" nesla znaky posměchu jako napodobování křižování a vulgární slovník. Proto se podle něj tato událost dotkla věřících, včetně těch, kteří se o události dozvěděli z médií.

"Celá záležitost není tak jednoduchá, aby se odbyla jen poukazem na svobodu projevu, nemilovaného prezidenta a politická práva vyjádřit k němu odpor," podotýká Duka a přirovnává potupu chrámu sv. Spasitele k sovětskému zničení tohoto chrámu Josefem Vissarionovičem Stalinem.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.