Pražský státní zástupce zamítl stížnost bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Ta ho koncem srpna obvinila ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z pomluvy v kauze náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka.

Lessy se proti obvinění bránil tím, že v době, kdy měl materiály své mluvčí předat, byl na dovolené.

To však není podle státního zástupce podstatné.

"Podstata skutku, který je předmětem tohoto trestního řízení, nemůže být případnou změnou časového údaje nijak dotčena, i kdyby ke změně došlo v průběhu dalšího dokazování," argumentuje mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.