Stát by mohl v příštích dvou letech ušetřit až šestnáct miliard korun, pokud by sloučil některé úřady a zeštíhlil státní správu. Číslo vychází z dokumentu, který zpracovala Legislativní rada vlády pod vedením vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM), a o kterém by měla v nejbližší době jednat vláda.

Ještě před ní budou mít návrh na stole ekonomičtí ministři.

Víte už, kde ušetřit. Kdy se to projeví?

Máme naprosto konkrétní návrhy na třech úrovních. Ta první jsou taková rychlá opatření, která může dělat ministr sám v rámci svého úřadu, aniž by k tomu potřeboval nějaké legislativní změny. To je například rušení nějakých duplicit v rámci ministerstev. Jenom tam nám vychází úspora přes tři miliardy korun. Tyto změny se dají udělat v řádu týdnů, nebo měsíců.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.