Nejpopulárnějším politikem stále zůstává místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Na druhé místo se v září dostal Jiří Pospíšil (ODS), odvolaný v červnu z funkce ministra spravedlnosti. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Pospíšila příznivě hodnotí polovina lidí, což je o deset procent více než v květnu. Třetí je předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, kterému ale počet příznivců od loňského května pravidelně klesá.

"V aktuálních výsledcích můžeme pozorovat vliv dílčích kauz a událostí, k nimž během léta došlo na české politické scéně," uvedla agentura.

Dienstbiera podporuje 54 procent lidí, od posledního průzkumu v květnu si polepšil o tři procenta. Sobotku kladně hodnotí 42 procent dotázaných. Loni v květnu, kdy byl předseda nejsilnější opoziční strany v čele žebříčku, ho podporovalo 56 procent lidí.

Čtvrtá je předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), za níž se umístili místopředsedové ČSSD Michal Hašek s Marií Benešovou.

Na historické minimum klesli v průzkumech premiér Petr Nečas (ODS), ministr vnitra Jan Kubice, šéf resortu dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Nečase podporuje 23 procent lidí, o pět procent méně než v květnu, což ho řadí na 13. místo. Kalousek je předposlední, kladně ho hodnotí 12 procent lidí. Poslední zůstává ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM).

POPULARITA MINENI 191
Související