Stačí vyslovit jedno jméno, a řezník Miroslav Hubík se spolehlivě rozzlobí. "Toho člověka mi ani nepřipomínejte, protože mi stoupá adrenalin v žilách," pronese naštvaně majitel jatek v Přerově. Není se co divit: je skoro jisté, že svých sedm milionů a 350 tisíc už nikdy neuvidí.

"Tím člověkem" myslí advokáta Milana Holomka ze Zlína. Čtyřiapadesátiletý právník je největším defraudantem v historii české advokacie - během posledních let si napůjčoval a nesplatil skoro půl miliardy korun. A navíc bral jako advokát od klientů peníze do úschovy, ale nevracel je.

Pyramida z dluhů se zhroutila loni na podzim, kdy policisté právníka obvinili ze zpronevěry. Jestli Holomek, který se k závazkům bez vytáček přiznává, dostane u soudu pět nebo deset let, je ovšem teď skoro vedlejší.

Plus minus 420 milionů, na kolik se nyní odhadují jeho dluhy, totiž zmizelo. Nejsou na účtech ani investované ve firmách nebo nemovitostech. A rok po zahájení vyšetřování si okradení lidé stále častěji říkají, jestli soudy a policie nemohly proti advokátovi zasáhnout dřív. Než totiž soud vyhlásil, že je Holomek oficiálně v konkurzu, a než ho detektivové obvinili, uplynulo mnoho měsíců. A advokát dál bral peníze do úschovy a půjčoval si na směnky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.