V obrovských barelech v rodinné palírně v Ouběnicích na Benešovsku právě kvasí několik metráků čerstvě načesaných švestek. U jejich vík se slétají vosy a všude kolem se line příjemná vůně kvasícího ovoce. Majitel palírny Petr Jonák se usmívá.

"Je to dobrý rok. Letos je hodně švestek a hlavně slivovice bude rozhodně dost," pochvaluje si Jonák. K úsměvu má ještě jeden důvod. Dobře ví, že jeho palírna je teď jediné místo široko daleko, kde si lidé mohou legálně koupit tvrdý alkohol.

"O víkendu jsme měli frmol. Bylo tu plno. Jen v sobotu nám sem navezli tři a půl tuny jablek a šestnáct metráků švestek. Právě v těchto dnech je sezona pálení," říká Jonák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.