V Praze v ulici K Barrandovu se střetl linkový autobus s tramvají. Dvanáct cestujících utrpělo lehčí zranění a bylo převezeno do pražských nemocnic. Nikdo není v ohrožení života, řekla mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová. Příčiny nehody policie vyšetřuje, uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Tramvaj číslo 14 a autobus číslo 230 se srazily před 07:40 na křižovatce ulic Werichova a Do Klukovic. Tramvaj po nárazu vykolejila. Linky tramvají z centra jsou zkráceny na zastávku Hlubočepy, v úseku Smíchovské nádraží - Sídliště Barrandov jezdí náhradní autobusy.

"Škoda byla na místě nehody odhadnuta na 1 500 000 Kč (500 000 tramvaj, 1 milion autobus). Příčiny závažné nehody jsou v šetření. Provoz na tramvajové trati je stále přerušen," řekl v deset hodin dopoledne Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

Podle Ernestové k nehodě vyjelo pět posádek záchranné služby, ale žádný ze zraněných na místě nepotřeboval zákrok lékaře. Zranění byli převezeni do Motola, Všeobecné fakultní a Thomayerovy nemocnice. Lze očekávat, že mezi úrazy převažují naraženiny a pohmožděniny, uvedla mluvčí. Podle informací hasičů mezi cestujícími byly také děti.Nehoda autobusu s tramvají

Mezi zraněnými byl i řidič autobusu. "Na místě se zatím čeká na dopravní inspekci, než se vše nafotí. Odhaduji na dvě tři hodiny, než bude tramvajová trasa uvolněna," řekla v České televizi Pavlína Adamcová, mluvčí Hasičské záchranné služby Praha.

Nehoda kamionu na R1

Ve středu krátce po šesté ranní hodině dopravu kolem Prahy zkomplikovala i nehoda kamionu v Cholupickém tunelu. Havárie zablokovala provoz na rychlostní silnici R1, která je součástí vnějšího pražského okruhu. Silnice je uzavřena ve směru k dálnici D5.

Dálnice je stále uzavřená a tvoří se dlouhá kolona. Odklon dopravy funguje pro osobní auta. Odklízení následku bude podle policie trvat minimálně ještě do půl desáté.

Nákladní auto v Cholupickém tunelu, tedy na 7,5 kilometru silnice R1, havarovalo ráno před 6:30. Nehoda se obešla bez zranění.

Související