Česko se chystá zmírnit dopady prohibice na české výrobce a prodejce lihovin. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) i ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) chystají opatření, která by mohla alkohol navrátit do regálů prodejen a barů.

Tlak na zrušení prohibice sílí ze strany výrobců i prodejců lihovin, připojil se k němu i předseda zdravotního výboru sněmovny Boris Šťastný (ODS).

"Ministerstvo předkládá k projednání vládě záměr stanovení nového vzoru a náležitostí kontrolní pásky určené k povinnému značení lihu u lihovin o obsahu etanolu od 20 procent," potvrdil IHNED.cz mluvčí resortu Ondřej Jakob.

U alkoholu s nižším procentem etanolu zůstane etiketa stejná.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.